Kirjoittaja Aihe: XVIII Meän Hihon tulokset  (Luettu 1552 kertaa)

harry

  • Aktiivi
  • Newbie
  • *
  • Viestejä: 1167
    • Profiili
    • http://www.tornionlaaksonjaloste.fi
XVIII Meän Hihon tulokset
« : Maaliskuu 12, 2017, 18:19:41 »
2017-03-11
Meän hihto / Jägarmarschen -17
RESULTAT
Plats Startnr Namn Klubb Tid Diff.

25 km p/k
1 269 Fredrik Medelid 1:08:20
2 267 Heikki Palomaa 1:14:22 +6:02
3 260 Samuel Wanhatalo KoWan 1:14:51 +6:31
4 264 Marko Hyrkäs 1:16:23 +8:03
5 263 Robert Wennberg 1:17:33 +9:13
6 268 Rauno Mäki 1:19:08 +10:48
7 272 Lars Uusitalo 1:19:09 +10:49
8 252 Tore Peuravaara Mattssons skidgäng 1:20:52 +12:32
9 254 Jouni Halonen Poikamiehet 1:22:40 +14:20
10 271 Britta Tervaniemi 1:23:04 +14:44
11 262 Heli Lehto 1:23:31 +15:11
12 278 Patrik Mäki 1:23:41 +15:21
13 265 Elisabeth Harju Korpen Övertorneå 1:23:58 +15:38
14 273 Daniel Hadebrant Korpen Övertorneå 1:29:18 +20:58
15 255 Niilo Väisänen Poikamiehet 1:31:21 +23:01
16 277 Reijo Lassila 1:34:05 +25:45
17 261 Anders Sturk 1:34:06 +25:46
18 274 Mikael Filip 1:34:07 +25:47
19 270 Folke Kostenniemi Hurtbullarna 1:34:11 +25:51
20 266 Åke Ersson Hurtbullarna 1:35:35 +27:15
21 276 Anders Mäki 1:38:38 +30:18
22 258 Börje Bromalm Team Börje 1:38:40 +30:20
23 256 Elisabeth Ynglöv Jönsson Korpen Övertorneå 1:51:21 +43:01
24 259 Leif Wanhatalo KoWan 1:51:23 +43:03
253 Åke Harju Ej start
257 Christina Klingestål Team Börje Ej start

15 km p/k
1 208 Elisa Pelttari Klubblös 46:29
2 211 Markku Vaattovaara 52:27 +5:58
3 210 Oline Malmberg Malmbergs 53:45 +7:16
4 207 Håkan Taavo De fyra tappra 58:04 +11:35
5 251 Voitto Vaattovaara 59:28 +12:59
6 206 Mikael Mansikka Mansikka 1:03:11 +16:42
7 212 Tiina Kivilompolo 1:08:06 +21:37
8 204 Anna-Carin Mattsson Mattssons skidgäng 1:08:23 +21:54
9 201 Johanna Alm 1:10:33 +24:04
10 209 Pertti Gammelin Mutterilaaki 1:12:45 +26:16
11 202 Veijo Liikamaa Team Ahma 1:16:39 +30:10
12 213 Mattias Uusitalo Team Jänkkä 1:17:00 +30:31
13 214 Christoffer Larsson Team Jänkkä 1:17:24 +30:55
14 203 Pentti Aho 1:22:24 +35:55
15 200 Lasse Rundgren Ritaharjun joukkue 1:23:21 +36:52
16 215 Henrik Mäki Team Jänkkä 1:35:37 +49:08
205 Ellen Mattsson Mattssons skidgäng Ej start


6 km p/k
1 108 Julian Ersson TreErsson 19:57
2 111 Jesper Jakobsson 21:18 +1:21
3 110 Holger Jakobsson 21:20 +1:23
4 112 Lauri Hietanen 23:18 +3:21
5 105 Urve Kirt Mansikka 24:22 +4:25
6 102 Matti Pieskä Korkealehon kiertäjät 26:48 +6:51
7 117 Riko Vaattovaara 28:52 +8:55
8 113 Emma Arvidsson 32:12 +12:15
9 109 Raakel Enbuska 32:25 +12:28
10 104 Julia Mansikka Mansikka 36:07 +16:10
11 114 Doris Uusitalo 37:24 +17:27
12 115 Olivia Björnfot 44:46 +24:49
13 116 Saga Björnfot 45:17 +25:20
14 107 Emil Taavo De fyra tappra 45:19 +25:22
15 106 Anna-Marita Johansson De fyra tappra 45:26 +25:29
16 101 Viljo Uusitalo Korkealehon kiertäjät 54:08 +34:11
17 100 Eeva Uusitalo Korkealehon kiertäjät 54:09 +34:12
18 103 Marjatta Rundgren Ritaharjun joukkue 54:12 +34:15

25 km v/f
1 382 Tauno Palovaara 1:17:38
2 383 Tuomo Uusitalo Uueettalot 1:25:54 +8:16
3 378 Lars Lindholm 1:27:37 +9:59
4 377 Jani Munkki Ritaharjun joukkue 1:45:07 +27:29
5 381 Tellervo Uusitalo Uuettalot 1:54:10 +36:32
5 379 Tarmo Uusitalo Uuettalot 1:54:10 +36:32
380 Tuomo Uusitalo Uuettalot Ej start

15 km v/f
1 359 Esko Kariniemi 46:12
2 355 Raimo Höynälä Mutterilaaki 46:49 +37
3 354 Robert Taavo De fyra tappra 51:46 +5:34
4 356 Lahja Rautio 59:24 +13:12
5 357 Hanna Torvikoski 1:01:42 +15:30
6 358 Martti Palomaa 1:01:44 +15:32
7 352 Mari Aho Team Ahma 1:10:53 +24:41
8 350 Assi-Maria Rundgren Ritaharjun joukkue 1:16:25 +30:13
9 351 Mari Lantto Team Ahma 1:52:12 +1:06:00
353 Ville Korhola Team ZeiZei Ej start

6 km v/f
1 308 Emilia Syväniemi 21:27
2 309 Erika Syväniemi 21:29 +2
3 307 Miia-Maria Rautio 21:41 +14
4 301 Edvin Höynälä Koppanamäen laaki 24:53 +3:26
5 306 Ari Orajärvi 24:55 +3:28
6 302 Sirpa Rickblom-Höynälä Koppanamäen laaki 27:14 +5:47
7 300 Ellen Höynälä Koppanamäen laaki 27:41 +6:14
8 303 Emilia Aho HauPan tytöt 39:04 +17:37
9 304 Eveliina Aho HauPan tytöt 39:08 +17:41
10 305 Veera Sipola HauPan tytöt 39:10 +17:43

Killpa/tävl p/k miehet/herrar
1 552 Niklas Niska 58:35
2 551 Niila Ahokas 1:00:08 +1:33
3 556 Joa Muotka Muonion kiri 1:06:19 +7:44
4 550 Markus Pessa 1:08:43 +10:08
5 553 Arto Moilanen 1:13:37 +15:02
6 557 Veikka Salmi Muonion kiri 1:13:38 +15:03
7 554 Pauli Ojalainen 1:17:19 +18:44
8 555 Wiilliam Irva 1:25:40 +27:05

Kilpa/tävl p/k naiset/damer
1 502 Iina Ahokas 1:08:41
2 501 Heini Hokkanen 1:08:47 +6
3 503 Kaisa Vallo 1:32:36 +23:55
504 Sanna-Maija Pohjanvesi Klubblös Ej start

Ilman aika/utan tidtagning
400 K-E Malmberg Malmbergs Godkänd
401 Heini Mukka Trio M Godkänd
402 Jorma Mukka Trio M Godkänd
403 Tuomo Mukka Trio M Godkänd
404 Tuomas Rowe Kolmessa polvessa Godkänd
405 Outi Rowe Kolmessa polvessa Godkänd
406 Anu Myllymäki Kolmessa polvessa Godkänd
407 Tuomo Jolma Kolmessa polvessa Godkänd
408 Maija-Liisa Lehikoinen Koulutien tytöt Godkänd
409 Marianne Heikurainen Koulutien tytöt Godkänd
410 Terttu Niva Koulutien tytöt Godkänd
411 Irina Enbuska-Von Schantz Umeå&Pello-laaki Godkänd
412 Anni Juuso Umeå&Pello-laaki Godkänd
413 Marianna Enbuska Umeå&Pello-laaki Godkänd
414 Seija Veskoniemi Godkänd
415 Matti Veskoniemi Godkänd
416 Heikki Räty Godkänd
417 Elina Nousiainen Godkänd
418 Minna Nousiainen Godkänd
419 Margareta Grensjö Myllynkallion Hihtajat Godkänd
420 Bengt Grensjö Myllynkallion Hihtajat Godkänd
421 Marjatta Kihniä Myllynkallion Hihtajat Godkänd
422 Markku Kihniä Myllynkallion Hihtajat Godkänd
423 Jukka Lehmuskoski Team ZeiZei Godkänd
424 Airi Ylisaukko-oja Team ZeiZei Godkänd
425 Emilia Ylisaukko-oja Team ZeiZei Godkänd
426 Anna Pasma Veikon laaki Godkänd
427 Veikko Räsänen Veikon laaki Godkänd
428 Jarkko Rautio Veikon laaki Godkänd
429 Marja-Leena Rundgren Talarin tomerat Godkänd
430 Teuvo Rundgren Talarin tomerat Godkänd
431 Lasse E. Rundgren Talarin tomerat Godkänd
432 Markku Vuorela Poikamiehet Godkänd
433 Simon Mattsson Mattssons skidgäng Godkänd
434 Hannele Vanha Uuettalot Godkänd
435 Linda Fors Team Börje Godkänd
436 Göte Kostenniemi KoWan Godkänd
437 Seija Kolehmainen Mutterilaaki Godkänd
438 Nelly Ersson Tregenerationer Godkänd
439 Karl-Johan Ersson Tregenerationer Godkänd
440 Elvira Ersson Tregenerationer Godkänd
441 Rune Ersson TreErsson Godkänd
442 Pernilla Ersson TreErsson Godkänd
443 Annalill Tovås Malmberg Malmbergs Godkänd
444 Bror Kostenniemi Klubblös Godkänd
445 Sven Drugge Godkänd
446 Matti Liimatta Godkänd
447 Christina Klingestål Team Börje Godkänd
448 Rune Westerberg Godkänd
449 Pertti Keisu Godkänd
450 Stig Filppa Godkänd
451 Birgitta Greus Godkänd
452 Monica Taavo Godkänd
453 Anna-Maria Holma Lantto Hurtbullarna Godkänd
454 Rut Taavo Godkänd
455 Erkki Sillanpää Godkänd
456 Pirjo Sillanpää Godkänd
457 Eija Koivumaa Godkänd
458 Nicklas Eskelinen Godkänd
459 Päivi Vaattovaara Godkänd
Antal deltagare: 160
varav OK: 154
varav ej OK: 6
« Viimeksi muokattu: Maaliskuu 12, 2017, 18:21:17 kirjoittanut harry »