Kirjoittaja Aihe: XIX Meän Hihon tulokset 10.03.2018  (Luettu 864 kertaa)

harry

  • Aktiivi
  • Newbie
  • *
  • Viestejä: 1167
    • Profiili
    • http://www.tornionlaaksonjaloste.fi
XIX Meän Hihon tulokset 10.03.2018
« : Maaliskuu 11, 2018, 10:28:54 »
2018-03-10
Meän hihto/Jägarmarschen -18
RESULTAT

Plats Startnr Nimi / Namn Laaki / Lag Tid Diff.

25 km Kilpa/tävl (p/k) miehet/herrar Bana1

1 550 Niklas Niska Ounasvaara Hiihtoseura 1:03:53
2 551 Niila Ahokas Inarin Yritys 1:05:41 +1:48
3 552 Erik Skott Aapua IF 1:07:58 +4:05
4 553 Lukas Skott Aapua IF 1:08:11 +4:18

25 km Kilpa/tävl (p/k) naiset/damer Bana1

1 502 Iina Ahokas Vantaan Hiihtoseura 1:18:27
2 501 Seija Pieskä Herukan Sporttiklubi 1:55:30 +37:03

6 km (p/k) Bana1

1 104 Jesper Jakobsson Team Tornedalen Junior 20:26
2 123 Julian Ersson Erssons lag 20:28 +2
3 126 Holger Jakobsson Team Tornedalen 2 24:37 +4:11
4 110 Sara Ström Team Jänkkä 24:41 +4:15
5 103 Theo Hadebrant Team Tornedalen Junior 25:15 +4:49
6 107 Mattias Uusitalo Team Jänkkä 29:01 +8:35
7 113 Lauri Hietanen Kahtapuolta Laaki 29:38 +9:12
8 106 Julia Mansikka Lag Mansikka 30:50 +10:24
9 101 Matti Pieskä Korkealehon kiertäjät 31:10 +10:44
10 105 Senni Wennberg Team Tornedalen Junior 32:02 +11:36
11 109 Jonas Mäki Team Jänkkä 36:58 +16:32
12 108 Henrik Mäki Team Jänkkä 37:22 +16:56
13 124 Emil Taavo 40:56 +20:30
14 114 Niilo Malmberg Jarkan kovat pojat 41:01 +20:35
15 125 Anna-Maria Johansson 41:05 +20:39
16 120 Eila Havela Vauhti mimmit 46:42 +26:16
17 122 Maija Lehikoinen Vauhti mimmit 46:44 +26:18
18 121 Terttu Niva Vauhti mimmit 46:48 +26:22
19 102 Kauko Havela Korkealehon kiertäjät 48:25 +27:59
20 115 Kasper Rundgren Jarkan kovat pojat 49:18 +28:52
21 116 Raakel Rundgren Jarkan kovat pojat 49:21 +28:55
22 127 Einar Wanhatalo-Björnström 50:07 +29:41
23 112 Leif Wanhatalo Leffeboys 50:09 +29:43
24 100 Eeva Uusitalo Korkealehon kiertäjät 50:51 +30:25

15 km (p/k) Bana1

1 206 Reijo Rousu 1:07:36
2 205 Börje Bromalm OAA-Olympiska Atleterna från Aapua 1:07:37 +1
3 202 Lasse Rundgren Koskenniskan laaki 1:16:09 +8:33
4 207 Unto Rautio 1:19:30 +11:54
5 200 Leo Rundgren Jarkan kovat pojat 1:20:03 +12:27
6 208 Leo Sallqvist 1:34:13 +26:37

25 km (p/k) Bana1

1 261 Samuel Wanhatalo Leffeboys 1:12:43
2 268 Heikki Palomaa Team Palomaa 1:18:35 +5:52
3 274 Joel Wahlberg 1:23:04 +10:21
4 266 Rauno Mäki 1:24:06 +11:23
5 264 Jan-Erik Svangärd 1:24:15 +11:32
6 251 Robert Wennberg Team Tornedalen 1 1:25:13 +12:30
7 273 Patrik Mäki 1:28:39 +15:56
8 265 Kullervo Kiturikka 1:29:13 +16:30
9 260 Annalill Tovås Malmberg Malmbergs 1:33:18 +20:35
10 255 Heli Lehto Team Tornedalen 2 1:34:02 +21:19
11 263 Esa Rantakeisu 1:34:55 +22:12
12 271 Andreas Nordblad 1:35:03 +22:20
13 250 Daniel Hadebrant Team Tornedalen 1 1:35:34 +22:51
14 258 Mikael Mansikka Lag Mansikka 1:35:48 +23:05
15 253 Mikael Filipp Team Tornedalen 2 1:37:15 +24:32
16 270 Folke Kostenniemi 1:40:08 +27:25
17 257 Christina Klingestål OAA-Olympiska Atleterna från Aapua 1:40:31 +27:48
18 269 Åke Ersson 1:40:37 +27:54
19 272 Anders Mäki 1:40:39 +27:56
20 262 Niilo Väisänen Lempeän laaki 1:47:22 +34:39
21 252 Marko Hyrkäs Team Tornedalen 1 1:52:05 +39:22
22 259 Urve Kirt Lag Mansikka 1:53:00 +40:17

6 km (v/f) Bana1

1 301 Miro Raatiniemi 23:48
2 302 Elvira Ersson Erssons lag 23:50 +2
3 300 Lasse Raatiniemi 26:18 +2:30

15 km (v/f) Bana1

1 352 Robert Taavo 52:44
2 351 Hanna Torvikoski Team Palomaa 1:01:07 +8:23
3 350 Martti Palomaa Team Palomaa 1:01:12 +8:28

25 km (v/f) Bana1

1 377 Mikael Niska Team Tornedalen 2 1:18:39
2 378 Annika Lantto 1:25:38 +6:59
3 376 Jouni Halonen Kahtapuolta Laaki 1:28:11 +9:32

Ilman aika/utan tid Bana1

400 Birger Ylisaukko-oja Team Myllynpirtti Godkänd
401 Jukka Lehmuskoski Team Myllynpirtti Godkänd
402 Ari Pieskä Team Myllynpirtti Godkänd
404 Heikki Räty Godkänd
405 Marianna Enbuska Umeå-Pello -laaki Godkänd
406 Irina Enbuska-Von Schantz Umeå-Pello -laaki Godkänd
407 Väinö Enbuska Umeå-Pello -laaki Godkänd
408 Lars Lindholm Godkänd
409 Hannele Vanha Uuettalot Godkänd
410 Tellervo Uusitalo Uuettalot Godkänd
411 Tarmo Uusitalo Uuettalot Godkänd
412 Margareta Grensjö Myllynkallion hihtajat Godkänd
413 Bengt Grensjö Myllynkallion hihtajat Godkänd
414 Markku Kihniä Myllynkallion hihtajat Godkänd
415 Kari Pieskä Herukan Sporttiklubi Godkänd
416 Anni Juuso Herukan Sporttiklubi Godkänd
417 K-E Malmberg Malmbergs Godkänd
418 Nore Malmberg Malmbergs Godkänd
419 Simon Mattsson Mattssons skidgäng Godkänd
420 Jessica Wennberg Mattssons skidgäng Godkänd
421 Anna-Carin Mattsson Mattssons skidgäng Godkänd
422 Göte Kostenniemi OAA-Olympiska Atleterna från Aapua Godkänd
423 Rikard Wanhatalo Leffeboys Godkänd
424 Heini Mukka Trio M Godkänd
425 Jorma Mukka Trio M Godkänd
426 Tuomo Mukka Trio M Godkänd
427 Sinikka Rinnemaa Lempeän laaki Godkänd
428 Seija Kolehmainen Lempeän laaki Godkänd
429 Markku Vuorela Kahtapuolta Laaki Godkänd
430 Veikko Räsänen Veikon laaki Godkänd
431 Jarkko Rautio Veikon laaki Godkänd
432 Kirsi Niku Veikon laaki Godkänd
433 Tuomas Rowe Kolmessa polvessa Godkänd
434 Outi Rowe Kolmessa polvessa Godkänd
435 Aija Jolma-Vittikko Kolmessa polvessa Godkänd
436 Seppo Vittikko Kolmessa polvessa Godkänd
439 Marjatta Rundgren Koskenniskan laaki Godkänd
440 Irja Koskenniemi Koskenniskan laaki Godkänd
441 Eveliina Aho Puttaalaiset Godkänd
442 Emilia Aho Puttaalaiset Godkänd
443 Amalia Louhela Puttaalaiset Godkänd
444 Mari Aho Ahonlaita Team Godkänd
445 Marjatta Aho Ahonlaita Team Godkänd
446 Pentti Aho Ahonlaita Team Godkänd
447 Jasmin Kanto Klubblös Godkänd
448 Karl-Johan Ersson Erssons lag Godkänd
450 Sven Drugge Godkänd
451 Ulla Antinjuntti Godkänd
452 Pentti Antinjuntti Godkänd
453 Alva Skott Godkänd
454 Anne Vähätiitto Godkänd
455 Monika Taavo Godkänd
456 Håkan Taavo Godkänd
457 Matti Veskoniemi Godkänd
458 Seija Veskoniemi Godkänd
459 Birgitta Greus Godkänd
460 Tapani Melaluoto Godkänd
461 Pertti Keisu Godkänd
462 Martti Harju Godkänd
463 Kajsa Ridbäck Godkänd
464 Niklas Eskelinen Godkänd
465 Aila Jaako-Hallqvist Godkänd
466 Maija Pieskä Godkänd
467 Raakel Enbuska Godkänd
468 Ville Post Godkänd
469 Laura Post Godkänd
470 Rune Westerberg Godkänd
471 Ingemar Lundholm Godkänd
472 Jouko Unhola Godkänd
473 Tuula Leinonen Godkänd
474 Mira Hakola Godkänd
475 Hilma Lundhamn Godkänd
476 Agneta Sevä Godkänd
477 Veronica Persson Godkänd
478 Moa Andersson Godkänd