Kirjoittaja Aihe: Meän Hihtoon ilmoittautuneet  (Luettu 4162 kertaa)

harry

  • Aktiivi
  • Newbie
  • *
  • Viestejä: 1197
    • Profiili
    • http://www.tornionlaaksonjaloste.fi
Meän Hihtoon ilmoittautuneet
« : Helmikuu 26, 2008, 22:29:36 »
Meän Hihto la 1.3.2008
L Ä H T Ö L I S T A

© PePo
Sarjaluettelo:
JAR6; JAR12; ORA25; KAR6; JOU10;


Jarhoinen 6 km ( P )

 10.30.00 JAR6       1           Marja-Leena Rundgren     Kallioniemen Hiihtäjät

10.30.00 JAR6       2           Oiva Rundgren            Kallioniemen Hiihtäjät

10.30.00 JAR6       3           Daavid Rundgren          Kallioniemen Hiihtäjät
10.30.00 JAR6       4           Viivi Rundgren           Väylänvarren Seniorit

10.30.00 JAR6       5           Pauli Rundgren           Väylänvarren Seniorit

10.30.00 JAR6       6           Anja Rundgren            Väylänvarren Seniorit

10.30.00 JAR6       7           Jari Kallo               Kallon Kopla

10.30.00 JAR6       8           Julia Kallo              Kallon Kopla

10.30.00 JAR6       9           Iida Kallo               Kallon Kopla

10.30.00 JAR6      10           Ossi Orajärvi            Pappa ja pojat

10.30.00 JAR6      11           Lauri Orajärvi           Pappa ja pojat

10.30.00 JAR6      12           Sakari Orajärvi          Pappa ja pojat

10.30.00 JAR6      13           Lauri Hietanen           Laun kuluttajat

10.30.00 JAR6      14           Hilkka Hietanen          Laun kuluttajat

10.30.00 JAR6      15           Aila Koivumaa            Laun kuluttajat

10.30.00 JAR6      16           Arja Koivumaa            Koivumaan Kova 1

10.30.00 JAR6      17           Liisa Koivumaa           Koivumaan Kova 1

10.30.00 JAR6      18           Signe Koivumaa           Koivumaan Kova 1

10.30.00 JAR6      19           Onerva Petäjäniemi       Arvin porukka

10.30.00 JAR6      20           Arvi Petäjäniemi         Arvin porukka

10.30.00 JAR6      21           Helmi Rundgren           Arvin porukka

10.30.00 JAR6      22           Raimo Koskenniemi        Stig ski

10.30.00 JAR6      23           Markku Aho               Stig ski

10.30.00 JAR6      24           Stig Mäki                Stig ski

10.30.00 JAR6      25           Jouni Liikamaa           Team kuukkeli

10.30.00 JAR6      26           Hanna Liikamaa           Team kuukkeli

10.30.00 JAR6      27           Eeva Uusitalo            Korkealehon kiertäjät 2

10.30.00 JAR6      28           Kaarina Havela           Korkealehon kiertäjät 2

10.30.00 JAR6      29           Kauko Havela             Korkealehon kiertäjät 2

10.30.00 JAR6      30           Erkki Ojanperä           Rajajoen hiihtäjät

10.30.00 JAR6      31           Hanna Ojanperä           Rajajoen hiihtäjät

10.30.00 JAR6      32           Elli Ojanperä            Rajajoen hiihtäjät

10.30.00 JAR6      33           Aimo Koivumaa            Koivumaan kova

10.30.00 JAR6      34           Irma Koivumaa            Koivumaan kova

10.30.00 JAR6      35           Lenna Koivumaa           Koivumaan kova

10.30.00 JAR6      36           Marjatta Rundgren        Takatien joukkue

10.30.00 JAR6      37           Teuvo Viita              Takatien joukkue

10.30.00 JAR6      38           Viljo Uusitalo           Korkealehon kiertäjät 1

10.30.00 JAR6      39           Esa Metsävainio          Korkealehon kiertäjät 1

10.30.00 JAR6      40           Pertti Koberg            Korkealehon kiertäjät 3

10.30.00 JAR6      41           Lauri Uusitalo           Korkealehon kiertäjät 3

10.30.00 JAR6      42           Maire Kari               Vaattolahen hiihtäjät

10.30.00 JAR6      43           Esko Kari                Vaattolahen hiihtäjät

10.30.00 JAR6      44           Jorma Rundgren           Vaattolahen hiihtäjät

10.30.00 JAR6      45           Heli Havela              Upslaaki

10.30.00 JAR6      46           Aleksi Rundgren          Upslaaki

10.30.00 JAR6      47           Matti Havela             Upslaaki

10.30.00 JAR6      48           Sinikka Rinnemaa         Jarhoisen sipuli

10.30.00 JAR6      49           Kirsti Syväniemi         Tem Syväniemi

10.30.00 JAR6      50           Pekka Syväniemi          Tem Syväniemi

10.30.00 JAR6      51           Jaana Syväniemi          Tem Syväniemi

10.30.00 JAR6      52           Eija Koivumaa            Koljosen kiri

10.30.00 JAR6      53           Pasi Koivumaa            Koljosen kiri

10.30.00 JAR6      54           Alpi Koivumaa            Koljosen kiri

10.30.00 JAR6      55           Sonja Seitajärvi         Kirkkokuoro

10.30.00 JAR6      56           Alpo Ahvenjärvi          Kirkkokuoro

10.30.00 JAR6      57           Esko Anttila             Tervaojan terävät 2

10.30.00 JAR6      58           Emmi Anttila             Tervaojan terävät 2

10.30.00 JAR6      59           Niko Ounaslehto          Tervaojan terävät 2

10.30.00 JAR6      60           Maija-Liisa Lehikoinen   Potma

10.30.00 JAR6      61           Seija Kolehmainen        Potma

10.30.00 JAR6      62           Birgitta Junttila        Kuhnurit

10.30.00 JAR6      63           Annika Junttila          Kuhnurit

10.30.00 JAR6      64           Henna Junttila           Kuhnurit

10.30.00 JAR6      65           Pekka Neitola            Kuhnurit

10.30.00 JAR6      66           Hannu Rundgren           Upslaakit

10.30.00 JAR6      67           Oiva Niva                Kallioniemen hiihtäjät

10.30.00 JAR6      68           Heikki Ekonoja           Ekonojat

10.30.00 JAR6      69           Anne Ekonoja             Ekonojat

10.30.00 JAR6      70           Saana Ekonoja            Ekonojat

10.30.00 JAR6      71           Atte Ekonoja             Ekonojat

10.30.00 JAR6      72           Ville Ekonoja            Ekonojat

10.30.00 JAR6      73           Maija Havela             Skigo-team

10.30.00 JAR6      74           Simo Havela              Skigo-team

10.30.00 JAR6      75           Raakel Rundgren          Rieskansyöjät

10.30.00 JAR6      76           Maija-Liisa Uusimaa      Rieskansyöjät

10.30.00 JAR6      77           Jorma Uusimaa            Rieskansyöjät

10.30.00 JAR6      78           Lasse Rundgren           Talarin tomerat

10.30.00 JAR6      79           Kauko Rundgren           Talarin tomerat

10.30.00 JAR6      80           Lauri Hietanen           Talarin tomerat



Sarjaluettelo
Jarhoinen 12 km  ( P )

 10.30.00 JAR1     151           Maija Pieskä             Tem myllyn pirtti

10.30.00 JAR1     152           Marianna Enbuska         Pellon yrittäjät ry

10.30.00 JAR1     153           Väinö Enbuska            Pellon yrittäjät ry

10.30.00 JAR1     154           Tuula Välimaa            Klaani

10.30.00 JAR1     155           Sisko Vestola            Klaani

10.30.00 JAR1     156           Eija Pantsar             Klaani

10.30.00 JAR1     157           Veijo Liikamaa           Team kuukkeli

10.30.00 JAR1     158           Leena Henriksson

10.30.00 JAR1     159           Lasse Rundgren           Takatien joukkue

10.30.00 JAR1     160           Matti Pieskä             Korkealehon kiertäjät 1

10.30.00 JAR1     161           Vesa Pieskä              Korkealehon kiertäjät 3

10.30.00 JAR1     162           Jyrki Anttinen           Jarhoisen sipuli

10.30.00 JAR1     163           Sinikka Pieskä           Järvelän poppoo

10.30.00 JAR1     164           Pekka Pieskä             Järvelän poppoo

10.30.00 JAR1     165           Eila Uusimaa             Rieskanpaistajat

10.30.00 JAR1     166           Markku Uusimaa           Rieskanpaistajat

10.30.00 JAR1     167           Leo Rundgren             Rieskanpaistajat




Sarjaluettelo
Orajärvi 25 km  ( P )

 10.30.00 ORA2     251           Paul Johansson           Eva o pojkarna

10.30.00 ORA2     252           Stig Ylipää              Eva o pojkarna

10.30.00 ORA2     253           Risto Kuusijärvi         Mettanhihtajat

10.30.00 ORA2     254           Unto Pantsar             Mettanhihtajat

10.30.00 ORA2     255           Kyösti Mäkikyrö          Mettanhihtajat

10.30.00 ORA2     256           Susanna Veranko          Team mylly pirtti

10.30.00 ORA2     257           Manu Stenroos            Team mylly pirtti

10.30.00 ORA2     258           Airi Ylisaukko-Oja       Pellon yrittäjät ry

10.30.00 ORA2     259           Nils Henriksson

10.30.00 ORA2     260           Niilo Väisänen           Jarhoisen sipuli

10.30.00 ORA2     261           Markku Vaattovaara       Järvelän poppoo

10.30.00 ORA2     262           Jouko Granath            Kirkkokuoro

10.30.00 ORA2     263           Laura Lassila            Lauran laaki

10.30.00 ORA2     264           Kirsti Lassila           Lauran laaki

10.30.00 ORA2     265           Reijo Lassila            Lauran laaki

10.30.00 ORA2     266           Salli Konttajärvi        Potma

10.30.00 ORA2     267           Santeri Uusitalo         Skigo-team

10.30.00 ORA2     268           Janita Luttunen          Skigo-team



Sarjaluettelo
Kardis 6 km  ( P )

 10.30.00 KAR6     301           Ingegerd Ylipää          Elvirorna

10.30.00 KAR6     302           Sinikka Rantatalo        Elvirorna

10.30.00 KAR6     303           Katarina Rantatalo       Elvirorna

10.30.00 KAR6     304           Christer Holma           Holmas

10.30.00 KAR6     305           Agnes Holma              Holmas

10.30.00 KAR6     306           K-E Malmberg             Malmbergs

10.30.00 KAR6     307           Oline Malmberg           Malmbergs

10.30.00 KAR6     308           Atle Malmberg            Pajalan pixi pojat

10.30.00 KAR6     309           Nore Malmberg            Pajalan pixi pojat

10.30.00 KAR6     310           Evert Holma              Pajalan pixi pojat

10.30.00 KAR6     311           Linda Uusitalo

10.30.00 KAR6     312           Sture Sandström          LAE

10.30.00 KAR6     313           Ann-Mari Svarvare        LAE



Sarjaluettelo
Jouttenlahti 10 km  ( P )

 10.30.00 JOU1     351           Eva Mettävainio          Eva o pojkarna

10.30.00 JOU1     352           Inger Ylipää             Lekom runners

10.30.00 JOU1     353           Hannele Friman           Lekom runners

10.30.00 JOU1     354           Karl Rova                Lekom runners

10.30.00 JOU1     355           Marie Holma              Holmas

10.30.00 JOU1     356           Annalill Malmberg        Malmbergs

10.30.00 JOU1     357           Karina Kangas            LAE


Lisäksi :Team Ahonlaita; Marjatta Aho, Antti Aho ja Pentti Aho ; Jarh 12 km

Katja Jaako-Körkkö ja Anja Jurvanen ; Jarh 12 km






Meän Hihto su 2.3.2008
L Ä H T Ö L I S T A

© PePo
Sarjaluettelo:
JAR6; JAR12; ORA25; KAR6;

Jarhoinen 6 km  ( V )

 10.30.00 JAR6       1           Unto Koivumaa            Kontio-kallion loma

10.30.00 JAR6       2           Sharon Bär               Kontio-kallion loma

10.30.00 JAR6       3           Maria Bär                Kontio-kallion loma

10.30.00 JAR6       4           Marja-Leena Rundgren     Kallioniemen hiihtäjät

10.30.00 JAR6       5           Oiva Rundgren            Kallioniemen hiihtäjät

10.30.00 JAR6       6           Daavid Rundgren          Kallioniemen hiihtäjät

10.30.00 JAR6       7           Viivi  Rundgren          Väylänvarren seniorit

10.30.00 JAR6       8           Pauli  Rundgren          Väylänvarren seniorit

10.30.00 JAR6       9           Anja  Rundgren           Väylänvarren seniorit

10.30.00 JAR6      10           Ossi Orajärvi            Pappa ja pojat

10.30.00 JAR6      11           Lauri Orajärvi           Pappa ja pojat

10.30.00 JAR6      12           Sakari Orajärvi          Pappa ja pojat

10.30.00 JAR6      13           Lauri Hietanen           Laun kuluttajat

10.30.00 JAR6      14           Hilkka Hietanen          Laun kuluttajat

10.30.00 JAR6      15           Aila Koivumaa            Laun kuluttajat

10.30.00 JAR6      16           Arvo Koivumaa            Koivumaan kova 1

10.30.00 JAR6      17           Liisa Koivumaa           Koivumaan kova 1

10.30.00 JAR6      18           Signe Koivumaa           Koivumaan kova 1

10.30.00 JAR6      19           Raimo Koskenniemi        Stig ski

10.30.00 JAR6      20           Markku Aho               Stig ski

10.30.00 JAR6      21           Stig Mäki                Stig ski

10.30.00 JAR6      22           Katja Lohiniva           Pellon yrittäjät ry

10.30.00 JAR6      23           Tuomo Korteniemi         Hellantintien hihtajat

10.30.00 JAR6      24           Riikka Korteniemi        Hellantintien hihtajat

10.30.00 JAR6      25           Xyz Korteniemi           Hellantintien hihtajat

10.30.00 JAR6      26           Maarit Korteniemi        Hellantintien hihtajat

10.30.00 JAR6      27           Jenni Korteniemi         Hellantintien hihtajat

10.30.00 JAR6      28           Maria Korteniemi         Hellantintien hihtajat

10.30.00 JAR6      29           Juha Ikonen              Ikonen-Maikkola

10.30.00 JAR6      30           Anne Ikonen              Ikonen-Maikkola

10.30.00 JAR6      31           Eija Maikkola            Ikonen-Maikkola

10.30.00 JAR6      32           Eeva Uusitalo            Korkealehon kiertäjät 2

10.30.00 JAR6      33           Kaarina Havela           Korkealehon kiertäjät 2

10.30.00 JAR6      34           Kauko Havela             Korkealehon kiertäjät 2

10.30.00 JAR6      35           Erkki Ojanperä           Rajajoen hiihtäjät

10.30.00 JAR6      36           Hanna Ojanperä           Rajajoen hiihtäjät

10.30.00 JAR6      37           Elli Ojanperä            Rajajoen hiihtäjät

10.30.00 JAR6      38           Aimo Koivumaa            Koivumaan kova 2

10.30.00 JAR6      39           Irma Koivumaa            Koivumaan kova 2

10.30.00 JAR6      40           Lenna Koivumaa           Koivumaan kova 2

10.30.00 JAR6      41           Viljo Uusitalo           Korkealehon kiertäjät 2

10.30.00 JAR6      42           Esa Metsävainio          Korkealehon kiertäjät 2

10.30.00 JAR6      43           Pertti Koberg            Korkealehon kiertäjät 3

10.30.00 JAR6      44           Lauri Uusitalo           Korkealehon kiertäjät 3

10.30.00 JAR6      45           Maire Kari               Vaattolahen hiihtäjät

10.30.00 JAR6      46           Esko Kari                Vaattolahen hiihtäjät

10.30.00 JAR6      47           Jorma Rundgren           Vaattolahen hiihtäjät

10.30.00 JAR6      48           Heli Havela              Upslaaki

10.30.00 JAR6      49           Matti Havela             Upslaaki

10.30.00 JAR6      50           Aleksi Rundgren          Upslaaki

10.30.00 JAR6      51           Maire Anttinen           Jarhoisen sipuli

10.30.00 JAR6      52           Erika Syväniemi          Team Syväniemi

10.30.00 JAR6      53           Teemu Syväniemi          Team Syväniemi

10.30.00 JAR6      54           Seija Kolehmainen        Potma

10.30.00 JAR6      55           Jenni Heikki             Potma

10.30.00 JAR6      56           Pia Heikki               Potma

10.30.00 JAR6      57           Hannu Rundgren           Upslaaki

10.30.00 JAR6      58           Oiva Niva                Kallioniemen hiihtäjät

10.30.00 JAR6      59           Heikki Ekonoja           Ekonojat

10.30.00 JAR6      60           Anne Ekonoja             Ekonojat

10.30.00 JAR6      61           Saana Ekonoja            Ekonojat

10.30.00 JAR6      62           Atte Ekonoja             Ekonojat

10.30.00 JAR6      63           Ville Ekonoja            Ekonojat

10.30.00 JAR6      64           Eero Ylitalo             Pellon kunta

10.30.00 JAR6      65           Eila Havela              Pellon kunta

10.30.00 JAR6      66           Santeri Uusitalo         Skigo-team

10.30.00 JAR6      67           Janita Luttunen          Skigo-team

10.30.00 JAR6      68           Maija Havela             Skigo-team

10.30.00 JAR6      69           Simo Havela              Skigo-team

10.30.00 JAR6      70           Matias Laitamaa

10.30.00 JAR6      71           Raakel Rundgren          Rieskansyöjät

10.30.00 JAR6      72           Maija-Liisa Uusimaa      Rieskansyöjät

10.30.00 JAR6      73           Jorma Uusimaa            Rieskansyöjät

10.30.00 JAR6      74           Lasse Rundgren           Talarin tomerat

10.30.00 JAR6      75           Kauko Rundgren           Talarin tomerat

10.30.00 JAR6      76           Lauri Hietanen           Talarin tomerat

10.30.00 JAR6      77           Birgitta Junttila        Kuhnurit

10.30.00 JAR6      78           Annika Junttila          Kuhnurit

10.30.00 JAR6      79           Henna Junttila           Kuhnurit

10.30.00 JAR6      80           Pekka Neitola            Kuhnurit



Sarjaluettelo
Jarhoinen 12 km ( V )

 10.30.00 JAR1     151           Väinö Enbuska            Pellon yrittäjät ry

10.30.00 JAR1     152           Marianna Enbuska         Pellon yrittäjät ry

10.30.00 JAR1     153           Tuula Välimaa            Klaani

10.30.00 JAR1     154           Sisko Vestola            Klaani

10.30.00 JAR1     155           Eija Pantsar             Klaani

10.30.00 JAR1     156           Veijo Liikamaa           Team kuukkeli

10.30.00 JAR1     157           Jouni Liikamaa           Team kuukkeli

10.30.00 JAR1     158           Hanna Liikamaa           Team kuukkeli

10.30.00 JAR1     159           Matti Pieskä             Korkealehon kiertäjät 2

10.30.00 JAR1     160           Vesa Pieskä              Korkealehon kiertäjät 3

10.30.00 JAR1     161           Jyrki Anttinen           Jarhoisen sipuli

10.30.00 JAR1     162           Kirsti Syväniemi         Team Syväniemi

10.30.00 JAR1     163           Sarita Koivuranta        Iineksen jengi

10.30.00 JAR1     164           Jenita Koivuranta        Iineksen jengi

10.30.00 JAR1     165           Jussi Rautio             Iineksen jengi

10.30.00 JAR1     166           Tapani Melaluoto         Pellon kunta

10.30.00 JAR1     167           Markus Laitamaa

10.30.00 JAR1     168           Leo Rundgren             Rieskansyöjät



Sarjaluettelo
Orajärvi 25 km ( V )

 10.30.00 ORA2     251           Eva Mettävainio          Eva o pojkarna

10.30.00 ORA2     252           Paul Johansson           Eva o pojkarna

10.30.00 ORA2     253           Stg Ylipää               Eva o pojkarna

10.30.00 ORA2     254           Susanna Veranko          Team myllyn pirtti

10.30.00 ORA2     255           Manu Stenroos            Team myllyn pirtti

10.30.00 ORA2     256           Airi Ylisaukko-Oja       Team myllyn pirtti

10.30.00 ORA2     257           Alli Pirttimaa           Hjulberg-Pirttimaa

10.30.00 ORA2     258           Mikko Hjulberg           Hjulberg-Pirttimaa

10.30.00 ORA2     259           Aila-Kaija Hjulberg      Hjulberg-Pirttimaa

10.30.00 ORA2     260           Annalill Malmberg        Malmbergs

10.30.00 ORA2     261           K-E Malmberg             Malmbergs

10.30.00 ORA2     262           Marie Holma              Malmbergs

10.30.00 ORA2     263           Niilo Väisänen           Jarhoisen sipuli

10.30.00 ORA2     264           Tellervo Uusitalo        Uuettalot

10.30.00 ORA2     265           Tuomo Uusitalo           Uuettalot

10.30.00 ORA2     266           Hannele Vanha            Uuettalot

10.30.00 ORA2     267           Kari Piirala             Takametsän hiihtajat

10.30.00 ORA2     268           Jyrki Uusimäki           Takametsän hiihtajat

10.30.00 ORA2     269           Sari Lantto              Takametsän hiihtajat



Sarjaluettelo
Kardis 6 km ( P )

 10.30.00 KAR6     301           Agnes Holma              Malmbergs

10.30.00 KAR6     302           Atle Malmberg            Pajalan pixi pojat

10.30.00 KAR6     303           Nore Malmberg            Pajalan pixi pojat

10.30.00 KAR6     304           Evert Holma              Pajalan pixi pojat

Lisäksi : Team Ahonlaita ; Mari Aho, Antti Aho ja Pentti Aho ; Jarh 12 km




LASTEN HIHOT LA 01.03.

T+P 4 v 2004 tai aik. synt. 200 m
Janne Lakkapää
Amanda Uusitalo

T+P 6 -v 2002-2003 synt.  500 m
Aapo Harri
Aku Harri
Hanna Havela
Axel Uusitalo
Anna Pakisjärvi
Olli Ylisaukko-oja
Juho Orajärvi
Heidi Lohiniva
Saku Uusitalo
Arttu Ikonen
Arvid Arvidsson
Patrik Päkkilä
Emilia Aho
Viivi Körkkö

T+ P 8- v 2000-2001 synt. 1 km
Pekka Lakkapää
Emilia Syväniemi
Juri Kuisma
Joonas Niemi

T 10- v 1998- 1999 synt. 1 km
Henni Ylisaukko-oja
Oline Malmberg
Jonna Niemi
Emma Arvidsson

P 10-v 1998-1999synt.  1 km
Oula-Vertti Antikainen
Roope Pakisjärvi
Lukas Svangärd
Santeri Koskenniemi

T 12-v1996-1997 synt. 2 km
Jenna Kuru
Erika Syväniemi
Agnes Holma
Inka Lohiniva

P 12-v 1996-1997 synt.  2 km
Hannu Lakkapää

T 14-v 1994-1995 synt.  2 km
Juulianna Oja
Johanna Pelttari

P 14-v 1994-1995 synt. 2 km
Nore Malmberg





SPRINTTI SU 02.03.

T 10-v 1998-1999  500 m
Jenni Korteniemi
Oline Malmberg
Maria Korteniemi
Riikka Korteniemi
Emmi Lämsä
Alina Heikka
Niina Alanenpää
Jonna Niemi
Saana Suorsa
Henna Pulkkinen

P-10-v 1998-1999 500 m
Simeon Manninen
Santeri Pirneskoski


T 12-v 1996-1997 500 m
Jenna Kuru
Agnes Holma
Essi Heikka
Erika Reijonen

P 12-v 1996-1997 500 m
Janne Alanenpää
Henri Korpi
Aleksi Pulkkinen


T 14-v 1994-1995 500 m
Juulianna Oja
Hanna-Riikka Heikka
Veera Lassheikki
Sanna Alanenpää
Sofia Manninen
Jonna Kariniemi
Moona Haapala
Reetta Pirneskoski

P 14-v 1994-1995 500 m
Nore Malmberg
Matias Hänninen
Matias Laitamaa

T 16-v 1992-1993 1 km
Janita Luttunen
Meri Koivumaa

P 16-v 1992-1993 1 km
Atle Malmberg
Evert Holma
Ville Tasala
Severi Manninen
Santeri Uusitalo

T 18-v 1990-1991 1 km
Laura Iisakka
Erika Alatalo


P 18-v 1990-1991 1 km

KAIKKI YHT. 339 NIMEÄ






Sarjaluettelo



Sarjaluettelo
« Viimeksi muokattu: Tammikuu 01, 1970, 02:00:00 kirjoittanut harry »