Kirjoittaja Aihe: Meän Hihtoon ilmottautunheet  (Luettu 4742 kertaa)

harry

  • Aktiivi
  • Newbie
  • *
  • Viestejä: 1197
    • Profiili
    • http://www.tornionlaaksonjaloste.fi
Meän Hihtoon ilmottautunheet
« : Maaliskuu 08, 2010, 20:18:49 »
Tässäpä Meän Hihtoon tässä vaiheessa ilmottautunheet; listoilla nyt ( 11.03. klo 12.00 ) runsas 250 nimeä; hieno keväinen hiihtotapahtuma tulossa ! Tämän jälkeen nettisivuja ei enää päivitetä ilmoittautuneiden osalta.


1.TEURAN LAAKI
Pertti Teurajärvi        v 25 km
Jaana Teurajärvi     v 25 km
Niklas Ylipää           p  25 km

2.JÄRVELÄN LAAKI
Heidi Ahonen            v 25 km
Toivo Vaattovaara    v 25 km
Markku Vaattovaara    v 25 km

3.POTMA 1.
Salli Konttajärvi    25 km p
Riitta Vittikko            6  km  p
Maija Lehikoinen   15 km p
Hannu Konttajärvi    6 km p
4.POTMA 2.
Seija Kolehmainen   6 km p
Sinikka Rinnemaa   6 km p
Jeremias Väisänen   6 km v

5.LAAKI ROUSU
Vili Rousu               6 km v
Heli Rousu              6 km v
Sakari Rousu      6 km v


6.TAKATIEN JOUKKUE
Lasse Rundgren            15 km v
Marjatta Rundgren     6 km p
Kaarlo Kauppi             6 km p

7.KIRKKOKUORO
Jouko Granath            25 km p
Lauri M Hietanen   15 km p
Alpo Ahvenjärvi           15 km p

8.VÄLILEHON VIPELTÄJÄT
Ari Orajärvi      6 km p
Julia Kallo              6 km p
Eeva Peura      6 km p

9.TAKAPALON TAAPERTAJAT
Maire Kallo      6 km p
Vilho Kallo              6 km p
Paavo Orajärvi          15 km v

10.JÄRVIKYLÄLÄISET
Arne Konttaniemi   25 km p
Inga Rantakokko   15 km p
Sulo Ylisirkka      25 km p


11.RAJAJOEN HIIHTÄJÄT
Elli Ojanperä      6 km p
Marja Ojanperä           6 km p
Hanna ojanperä     6 km p

12.VAATTOLAHTI
Maire Kari       6 km p
Esko Kari               6 km p
Tuula Rundgren           6 km p
Hannu Rundgren   6 km p

13.KALLIONIEMEN HIIHTÄJÄT
Marja-Leena Rundgren   6 km p
Oiva Rundgren                   6 km p
Daavid Rundgren           6 km p

14.TEAM MYLLYN PIRTTI
Susanna Veranko    25 km p
Manu Stenroos          25 km p
Airi Ylisaukko-oja   25 km p

15.MYLLYNKALLION HIHTAJAT
Margareta Grensjö   15 km p
Bengt Grensjö           15 km p
Marjatta Kihniä           15 km v
Markku Kihniä            15 km v

16.TEAM SEKUVAIN
Veli-Matti Körkkö   6 km p
Katja Jaako-Körkkö   6 km p
Kyllikki Jaako            6 km p

17.JOKIVARREN KLAAPUSTAJAT
Seppo Koivisto            25 km p
Krister Grenemark   25 km p
Mikael Grenemark   15 km v

18.KUUKKELI-LAAKI
Mari Aho              6 km v
Veijo Liikamaa          6 km v
Jouni Liikamaa            6 km v
19.VAUHTIMIMMIT
Hanna Ruotsalainen   6 km v
Jenny Horneman   6 km v
Alicia Horneman   6 km v
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------  
20.TEAM KIVILAKI
Teemu Orajärv i   25 km v
Satu Orajärvi      25 km v
Aapo Pietilä      25 km v

21.TEAM SODANKYLÄ
Henna Junttila   6 km p
Annika Junttila   6 km p
Pekka Neitola   6 km p

22.KUHNURIT   
Birgitta Junttila            6 km p
Raija Lohikoski           6 km p
Janniina Lohikoski   6 km p

23.IIDAS LAG
Hilkka Fors       6 km p
Ida Svarvare      6 km p
Ida Barsk               6 km p

24.MALMBERG SENIOR
Karl-Erik Malmberg          25 km v
Annalill Tovås Malmberg   25 km v
Anita Johansson          6 km p

25.MALMBERG JUNIOR
Oline Malmberg                    6 km v
Nore Malmberg                     6 km v
Atle Malmberg                   25 km v

26.JUUSON JÄLKIJOUKOT
Anneli Panzari           15 km p
Marianna enbuska    15 km p
Väinö Enbuska           15 km p

27.SAVON SUKSISEPOT
Seppo Poutiainen   25 km v
Kaisa Poutianen          15 km v
Juho Poutiainen        15 km v

28.KOIVUMAAN KOVA 1.
Taimi Vuontisjärvi   6 km p
Signe Koivumaa    6 km p
Arvo Koivumaa           6 km p

29.KORKEALEHON KIERTÄJÄT
Viljo Uusitalo      6 km p
Matti Pieskä       6 km p
Esa Metsävainio   6 km p

30.KANKHAAN KIERTÄJÄT
Eeva Uusitalo           6 km p
Kauko Havela            6 km p
Kaarina Havela     6 km p

31.JANNES LAG
Paul Johansson             25 km p
Jan-Erik Svangärd     6 km p
Eva Mettävainio    25 km p
Lukas Svangärd             6 km p

32.OLLINTIEN HARMAAT
Teuvo Rundgren   6 km p
Kaarlo Rundgren   6 km p
Jorma Rundgren   6 km p
33.SKI-COLLEGE ERÄJORMAT
Juho Friman      25 km v
Santeri Uusitalo    25 km v
Niila Syväjärvi           25 km v

34.SKI-COLLEGE NEUVOSTOLIITTO
Konstantins Deruks   25 km v
Reinis Korsunovs   25 km v
Sami Vuollo      25 km v

35.SKI-COLLEGE GIGOLOT
Roberts Slotins         25 km v
Aki Muhonen          25 km v
Indrek Allvee      25 km v

36.SKI-COLLEGE DDR
Henrik Enke      25 km v
Marcis Paeglitis           25 km v
Nauris Birkentals   25 km v

37.IRJAN LAAKI
Irja Sipola             6 km p
Anni Lind             6 km p
Markku Aho      6 km p

38.UUETTALOT
Tellervo Uusitalo   25 km v
Tuomo Uusitalo           25 km v
Hannele Vanha           25 km v

39. MELAKANKAAN TYTÖT
Seija Uusitalo           6 km p
Sisko Räisänen           6 km p
Henna Tolonen       15 km v


40.PIHKANOKAT
Matti Veskoniemi   6 km p
Seija Veskoniemi   6 km p
Pertti Niva            25 km v
Paula Niva                6 km p

41.TEAM AHONLAITA
Marjatta Aho      15 km p
Pentti Aho       15 km v
Leo Rundgren           15 km v

42. TALARIN TOMERAT
Lasse Rundgren     6 km p
Lauri Hietanen           6 km p
Kauko Rundgren           6 km p

43.TEAM RÄHMÄ
Ville Uusimäki          6 km v
Aki Uusimäki           6 km v
Hannu Lakkapää   6 km v

44.UPSLAAKI
Matti Havela      6 km p
Vesa Sieppi       25 km v
Koivumaa             6 km p


45.LEIJONAT
Saku Uusitalo            6 km p
Marko Ollila      6 km p
Anu Myllymäki         25km p

46.MH SIDGÄNGET
Anna –Maria Holma       6 km p
Nea Mattsson               6 km p
Anna-Carin Mattsson       15 km p
Simon Mattsson               25 km p

47.WANHATALOGÄNGET
Ellen Wanhatalo    6 km p
Elina Wanhatalo     6 km p
Samuel Wanhatalo   6 km p

48.AAPUAUNGDOMARANA
Lovisa Wanhatalo   6 km p
Hilda Scott      6 km p
Johan Krutrök           6 km p

49.KITTISKARIN KIERTÄJÄT
Marja-Leena Niskala   6 km p
Erkki Leinonen          6 km p
Markku Vuento          6 km p

50. TERVALAMMEN KLASUAJAT
Helena Lahti      6 km p
Tarja Vuento      6 km p
Alf Lahti             6 km p

51.NORRMA
Ulla Rantakyrö      6 km p
Bror Rantakyrö      6 km p
Raija Hagerström  6 km p

52. MAURIN PORUKKA
Mauri Uramo      6 km p
Niilo Raappana   6 km p
Raija Paananen  6 km p

53. VI FYRA
Erik Noppa          6 km p
Märta Noppa       6 km p
Linda Jonsson     6 km p
Sara Ström        15 km v

54. ALAKARIN SOUTAJAT
Arvi Petäjäniemi    6 km p
Onerva Petäjäniemi  6 km p
Helmi Rundgren        6 km p

55.NARKENS IF
Henrik Lönnelid         6 km p
Mia Larsson              15 km v
Anna -Maja Larsson    15 km v

56. LAG UUSTI
Anna Uusitalo            6 km p
Anna Greta Uusitalo  6 km p
Sandra Tiensuu         6 km p

57. LAG PÅTUR
Håkan Taavo           25 km p
Monica Taavo          25 km p
Rut Taavo                25 km p

58. JOUTTENLAHTI VETERANERNA
Ingegerd Tovås         6 km p
Rolf   Tovås              6 km p
Bert-Åke Koivumaa   6 km p

59. LAG YLIPÄÄ
MATKAT JA TYYLI PUUTTUVAT, PITÄS SAAJA
Joas Ylipää
Per-Gunnar Ylipää
Merja Linna-Ylipää

60. ONE WAY
Jonna Niemi        6 km v
Erika Syväniemi   6 km v
Teemu Syväniemi   6 km v









YKSITTÄISIÄ HIIHTÄJIÄ
Teija Mäkivuoti-Niska    25 km v
Päivi Soppela                   25 km v
Elisa Pelttari                    25 km v
Jorma Rotonen                  6 km v
Hanna-Riikka Heikka       15 km v
Sari Lantto               15 km v
Jyrki Uusimäki                     25 km v
Anneli Kulluvaara                 6 km p
Kalervo Aska                       25 km v
Antti Aska                          25 km p
Reijo Korhonen                     6 km p

XI MEÄN HIHTO ; 13.03. 2010;  LAPSET

TYTÖT JA POJAT 2006 – SYNT. 200 M
Eeti  Närhi
Ella Tolonen
Venla Enbuska
Joel Niska    OH
Niilas Mäki

TYTÖT JA POJAT 2004-2005 SYNT. 500 M
Janne Lakkapää
Emmi Närhi
Nella Kurth
Ellen Kurth
Jenni Enbuska
Eveliina Aho
Veikka-Matti Körkkö
Nanna Muhonen
Nella-Riina Heikka
Veikka Rousu
Hilla Rousu
Vertti Ylipeura
Emmi Saukkoriipi
Maria Harju
Emilia Tolonen
Leevi Enbuska
Gustav Mattsson
Lauri Jolma
Dylan Fisher Waara
Riku Vaattovaara





TYTÖT JA POJAT 2002-2003 SYNT. 1 KM
Hanna Havela
Aada Konttaniemi
Emilia Aho
Atte Tolonen
Viivi Körkkö
Ilona Heikka
Jussi Niska
Emma Kolehmainen
Olli Ylisaukko-oja
Saku Uusitalo
Ellen Mattsson
Leevi Jolma
Helmi Sakkoriipi


TYTÖT 2000-2001 SYNT. 1 KM
Emilia Syväniemi
Miia Mäntyranta
Moa Mäki



POJAT 2000-2001 SYNT. 1 KM
Pekka Lakkapää
Vili Rousu
Axel Mattsson





TYTÖT 1998-1999 SYNT. 2 KM
Oline Malmberg
Alina Heikka

Eva Kolehmainen
Henni Ylisaukko-oja
Fanny Mattsson
Matilda Mattsson
Jonna NIemi

POJAT 1998-1999 SYNT. 2 KM
Aki Uusimäki
Lukas Svangärd
Matti Larsson

TYTÖT 1996-1997 SYNT. 2 KM
Janniina Lohikoski
Erika Syväniemi
Tiia Mäntyranta
Essi Heikka

POJAT 1996-1997 SYNT. 2 KM
Hannu Lakkapää
Ville Uusimäki
« Viimeksi muokattu: Tammikuu 01, 1970, 02:00:00 kirjoittanut Guest »