Kirjoittaja Aihe: Meän Hihon tulokset  (Luettu 6135 kertaa)

harry

  • Aktiivi
  • Newbie
  • *
  • Viestejä: 1183
    • Profiili
    • http://www.tornionlaaksonjaloste.fi
Meän Hihon tulokset
« : Maaliskuu 16, 2013, 20:23:37 »
Meän Hihto 16.3.2013                      T U L O K S E T             17.3.2013
Pellon Ponsi                              ---------------                 13:28

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika

     Classic 6 km  C
     ===============

  1. Oline Malmberg           Lag Malmbergs               21.41,59
  2. Veli-Matti Körkkö        Trio Lampssuvanto           22.15,15
  3. Oiva Rundgren            Kallioniemen Hiihtäjät      26.55,65
  4. Ann-Sofi Orajärvi        Laakiton                    27.00,90
  5. Ellen Mattsson           Team Ellen                  27.38,96
  6. Kenneth Kuoppa           Team Ellen                  27.40,03
  7. Matti Pieskä             Korkealehon Kiertäjät       28.06,28
  8. Saku Uusitalo            Moskun Tiimi                28.41,96
  9. Rolf  Tovås              Lag Tovåsarna               30.34,28
 10. Raimo Koskenniemi        Koskenniskan Laaki          30.45,34
 11. Ingegerdl Tovås          Lag Tovåsarna               31.09,96
 12. Rama Ndegeya             Team Tanzania               32.02,15
 13. Viivi Körkkö             Trio Lampssuvanto           32.09,28
 14. Jussi-Pekka Heinonen     Laakiton                    33.25,40
 15. Ninja Pekkala            Laakiton                    33.27,46
 16. Raakel Enbuska           Laakiton                    35.55,34
 17. Niilo Raappana           Rajajoen Hiihtäjät          36.12,71
 18. Antti Aho                Team Ahonlaita              37.12,34
 19. Helen Simbonen           Team Sodankylä              38.08,15
 20. Kyllikki Jaako           Trio Lampssuvanto           38.11,21
 21. Kaisa Keisu              Laakiton                    38.22,09
 22. Henna Junttila           Team Sodankylä              38.40,65
 23. Markku Aho               Team Ahma                   38.45,40
 24. Julia Kallo              Laakiton                    38.45,84
 25. Seija Kolehmainen        Potman Laaki                41.08,03
 26. Teija Ollila             Moskun Tiimi                42.00,09
 27. Marko Ollila             Moskun Tiimi                42.01,59
 28. Lasse Rundgren           Nepokat                     42.39,15
 29. Kauko Rundgren           Nepokat                     42.43,03
 30. Maire Kari               Vaattolahen Hihtajat        42.52,59
 31. Esko Kari                Vaattolahen Hihtajat        42.55,34
 32. Teuvo Rundgren           Vaattolahen Hihtajat        43.50,84
 33. Esa Metsävainio          Korkealehon Kiertäjät       44.57,40
 34. Viljo Uusitalo           Korkealehon Kiertäjät       45.42,15
 35. Kauko Havela             Kankhaan Kiertäjät          45.45,03
 36. Hanna Ndegeya            Team Tanzania               45.46,59
 37. Pertti Gammelin          Team Tanzania               45.47,96
 38. Mauri Uramo              Rajajoen Hiihtäjät          45.48,96
 39. Elina Simbonen           Team Sodankylä              45.49,71
 40. Hanna Orajärvi           Ompelimo Ruska; Oulu        47.14,78
 41. Ari Orajärvi             Ompelimo Ruska; Oulu        47.16,40
 42. Marjatta Rundgren        Koskenniskan Laaki          49.48,28
 43. Eeva Uusitalo            Kankhaan Kiertäjät          50.06,78
 44. Kaarina Havela           Kankhaan Kiertäjät          50.21,78
 45. Lenna Koivumaa           Laakiton                  1.14.35,65



     Classic 15 km  C
     ================

  1. Mauri Hiltunen           Laakiton                    47.00,71
  2. Börje Öhman              Laakiton                    51.40,96
  3. Niklas Eskelinen         Laakiton                  1.00.54,21
  4. Anders Mäki              Laakiton                  1.06.33,71
  5. Leo Rundgren             Mutterit                  1.08.21,21
  6. Salli Konttajärvi        Potman Laaki              1.09.07,78
  7. Veikko Räsänen           Laakiton                  1.09.21,28
  8. Liselott Mattsson        Juling                    1.12.25,23
  9. Samuel Wanhatalo         Aapua pojat               1.12.30,90
 10. Jesper Mäki              Laakiton                  1.15.59,03
 11. Johanna Alm              Laakiton                  1.17.29,40
 12. Pertti Keisu             Laakiton                  1.19.37,90
 13. Päivi Keisu-Pekkarinen   Laakiton                  1.19.38,65
 14. Veijo Liikamaa           Team Ahma                 1.20.17,03
 15. Lasse Rundgren           Koskenniskan Laaki        1.22.07,34
 16. Leifl Wanhatalo          Aapua pojat               1.26.29,03


     Classic 25 km  C
     ================

  1. Erik Scott               Lage                      1.12.25,51
  2. Lucas Scott              Lage                      1.16.35,21
  3. Joel Medelid             Laakiton                  1.16.52,59
  4. Jaana Teurajärvi         Laakiton                  1.16.53,15
  5. Pekka Kuivalainen        Laakiton                  1.18.48,71
  6. Marko Hyrkäs             Laakiton                  1.19.21,03
  7. Tore Peuravaara          Laakiton                  1.19.46,90
  8. Markku Vuorela           Laakiton                  1.24.47,21
  9. Christina Klingestål     Laakiton                  1.27.50,84
 10. Annalill Malmberg        Lag Tovåsarna             1.28.06,21
 11. Kati Kuivalainen         Laakiton                  1.29.37,71
 12. Markus Mattsson          Mattssons skidgäng        1.30.01,00
 13. Olavi Vanhapiha          Taloteam Polar            1.36.28,28
 14. Torvald Pääjärvi         Laakiton                  1.38.43,46
 15. Rut Taavo                3 på Tur                  1.53.45,59
 16. Anna-Carin Mattsson      Team Ellen                2.02.32,53
 17. Juha Niskala             Juling                    2.10.50,03
 18. Anders Fagervall         3 på Tur                  2.24.58,65
 19. Monica Taavo             3 på Tur                  2.24.59,71

  Vapaa 6 km  F
     =============

  1. Hannu Lakkapää           HAKA                        13.51,46
  2. Jorma Rotonen            Laakiton                    13.59,09
  3. Ville Uusimäki           Buulaaki                    14.40,78
  4. Essi Heikka              Buulaaki                    15.58,09
  5. Jyrki Uusimäki           Buulaaki                    17.02,00
  6. Pekka Lakkapää           HAKA                        17.33,96
  7. Eero Rundgren            Laakiton                    17.38,59
  8. Hanna-Riikka Heikka      HAKA                        17.40,15
  9. Topias Riipi             Team Riipi                  18.43,46
 10. Oline Malmberg           Lag Malmbergs               18.57,28
 11. Matias Riipi             Team Riipi                  19.49,21
 12. Vesa Riipi               Team Riipi                  20.06,28
 13. Mari Aho                 Team Ahonlaita              20.22,09
 14. Anita Haapalahti         Laakiton                    21.41,34
 15. Erika Syväniemi          Team Syväniemi              22.10,03
 16. Mimma Vittikko           Maslaaki                    27.40,34
 17. Emilia Syväniemi         Team Syväniemi              28.19,46
 18. Teemu Syväniemi          Team Syväniemi              28.22,96
 19. Juho Rundgren            Laakiton                    28.34,53
 20. Ilkka Pieskä             Laakiton                    28.36,90
 21. Sannariina Hietanen      Aaten Tiimi                 28.46,09
 22. Edvin Höynälä            Koppanamäen Laaki           31.01,90
 23. Ellen Höynälä            Koppanamäen Laaki           37.18,21
 24. Sirpa Rickblom-Höynälä   Koppanamäen Laaki           37.19,28



        Vapaa 15 km  F
     ==============

  1. Andreas Älgamo           Laakiton                    44.31,03
  2. Stefan Älgamo            Laakiton                    44.31,96
  3. Raimo Höynälä            Mutterit                    46.09,84
  4. Nore Malmberg            Lag Malmbergs               54.27,96
  5. Seppo Vittikko           Maslaaki                    54.42,90
  6. Tuula Ylisirkka          Team Ahma                   55.25,59
  7. Martti Harju             Laakiton                  1.03.59,40
  8. Eveliina Niemi           Laakiton                  1.40.49,15
  9. Marjatta Kihniä          Myllykallion Hihtajat     1.44.51,15
 10. Markku Kihniä            Myllykallion Hihtajat     1.44.51,65
 11. Margareta Grensjö        Myllykallion Hihtajat     1.46.17,71
 12. Bengt Grensjö            Myllykallion Hihtajat     1.46.22,96


     Vapaa 25 km  F
     ==============

  1. Jarno Auvinen            Aaten Tiimi               1.08.56,78
  2. Mikael Niska             Laakiton                  1.08.59,21
  3. Ville Koskenniemi        Aaten Tiimi               1.08.59,71
  4. Jouni Halonen            Laakiton                  1.09.05,34
  5. K-E Malmberg             Lag Malmbergs             1.20.20,59
  6. Aapo Pietilä             Laakiton                  1.29.02,90
  7. Arto Pantsar             Laakiton                  1.44.31,71
  8. Paavo Eero               Laakiton                  1.46.35,46
  9. Heli Rousu               Laakiton                  2.01.26,03
 10. Sakarii Rousu            Laakiton                  2.01.27,21


            No Time  C
            ==========

            Eija Koivumaa            Laakiton                            
            Gunnar Scott             Laakiton                            
            Raija Paananen           Laakiton                            
            Birgitta Greus           Laakiton                            
            Kristoffer Tano          Laakiton                            
            Simon Mattsson           Laakiton                            
            Sven Drugge              Laakiton                            
            Honkaniemi Maarit        Laakiton                            
            Honkaniemi Reijo         Laakiton                            
            Salme Kiviniemi          Laakiton                            
            Karl Fors                Aapua Pojat                        
            Rikard Wanhatalo         Aapua Pojat                        
            Johan Krutrök            Aapua Gänget                        
            Hilda Scott              Aapua Gänget                        
            Lovisa Wanhatalo         Aapua Gänget                        
            Evald Mattsson           Mattssons Skidgäng                  
            Aila Aro                 Laakiton                            
            Heikki Räty              Laakiton                            
            Daavid Rundgren          Kallioniemen Hiihtäjät              
            Alli Ketola              Kallioniemen Hiihtäjät              
             Pentti Aho               Team Ahonlaita                      
            Annukka Hannu            Laakiton                            
            Håkan Taavo              Laakiton                            
            Anders Niemi             Laakiton                            
            Heino Aapajärvi          Laakiton                            
            Lauri Hietanen           Nepokat                            
            Ingemar Lind             Juling                              
            Gunnar Scott             Lage                                
            Alva Scott               Lage                                
            Mauri Hiltunen           Laakiton                            
           Riitta Vittikko          Potman Laaki                        
            Elli Ojanperä            Rajajoen Hiihtäjät                  
            Pekka Neitola            Team Sodankylä                      
            Ossi Orajärvi            Ompelimo Ruska; Oulu                
            Rune Westerberg          Laakiton                    
            Gunnar Scott             Laakiton                
            Nea Mattsson             Mattssons Skidgäng      
            Matti Liimatta           Kylävaaran Kaiku        
            Väinö Enbuska            Taloteam Polar
            Marianna Enbuska Taloteam Polar          
            Irja Koskenniemi         Laakiton                
            Airi Ylisaukko-Oja       Mutterit                
            Pekka Lakkapää           Kylävaaran Kaiku        
            Veli Nikka               Taloteam Polar          
            Salme Kiviniemi          Laakiton                
            Eveliina Niemi           Laakiton                
            Ulla Eero                Laakiton                
            Aija Jolma-Vittikko      Maslaaki                
            Heini Mukka              Triom                    
            Tuomo Mukka              Triom                    
            Jorma Mukka              Triom                    







 
*********** Mainion ExTime ohjelman tulostusten mainosrivi on tässä ***********
« Viimeksi muokattu: Tammikuu 01, 1970, 02:00:00 kirjoittanut Guest »